Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

За погрози матері розправою суд оштрафував 36-річного чоловіка

14 листопада 2019, 12:24

Городоцький районний суд визнав 36-річного жителя села Городоцького району винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров’ю потерпілого) та стягнув з нього 170 гривень штрафу.

Близько 16 години 6 листопада цього року нетверезий чоловік напав з погрозами і нецензурною лайкою на свою матір, з котрою мешкає в одному будинку в селі на Городоччині. За фактом вчинення домашнього насильства поліцейські склали адмінпротокол – і передали справу до суду.

Постанова ще не набрала законної сили і може бути оскаржена до апеляційної інстанції.

Довідково: Стаття 173-2. Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування

Частина 1. Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

 

За повідомленням прес-служби суду