Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ВАКС продовжив запобіжний захід у виді тримання під вартою екс-заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій

14 листопада 2019, 16:43

13 листопада слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та продовжив на два місяці строк тримання під вартою для колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб. Йому також визначено заставу у розмірі 3123 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 5 мільйонів 999 тисяч 283 гривні. Цей обсяг був визначений судами під час обрання запобіжного заходу раніше.

Його помічникові, якого слідство вважає співучасником кримінального провадження, також продовжили тримання під вартою – на 30 днів. Застава для нього складає 2082 прожиткових мінімуми для працездатних осіб, що становить 3 мільйони 999 тисяч 522 гривні.

Екс-заступнику міністра та його помічнику повідомлено про підозру щодо одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб (частина друга статті 28 частина третя статті 369-2 Кримінального кодексу України). За версією слідства, підозрювані вимагали понад 1 мільйон доларів США за надання певних послуг.

Згідно з частиною першою статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

За повідомленням прес-служби суду