flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ПРАВИЛА
пропуску осіб до приміщення господарського суду Житомирської області та транспортних засобів на його територію
 
1. Загальні положення
     1.1. Цими Правилами визначається порядок пропуску осіб до приміщення господарського суду Житомирської області (далі – суд) та транспортних засобів на його територію з метою підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорони приміщення суду, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу.
     1.2. Пропускний режим здійснюється працівниками спеціального підрозділу судової міліції "Грифон" (далі - судової міліції).
     1.3. Порядок пропуску та підтримання громадського порядку в приміщенні суду не може поєднуватися з діями, які завдають фізичних чи моральних страждань особам внаслідок фізичного чи психологічного впливу або принижують їх честь і гідність.
     1.4. На вході до приміщення суду обладнуються пункти пропуску з відповідними технічними засобами контролю та зв'язку. Поряд із пунктами пропуску обладнуються камери схову для речей, які заборонено проносити до приміщення суду.
     1.5. Контроль за здійсненням пропуску осіб у приміщення суду покладається на командира підрозділу судової міліції.
     1.6. Ці Правила розміщуються у приміщенні суду на видному та доступному для відвідувачів місці. Правила доводяться до відома всіх працівників апарату суду під особистий підпис.
     Під час здійснення своїх повноважень щодо пропуску осіб у приміщення суду працівники судової міліції керуються чинним законодавством України, Правилами пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів, затверджених наказом Державної судової адміністрації України, Міністерства внутрішніх справ України від 12 вересня 2005 р. N 102/765 та цими Правилами.
 
2. Порядок пропуску осіб до приміщення господарського суду
     2.1. Дані про осіб, які прибули до приміщення, заносяться працівниками судової міліції у журнал відвідувачів.
     2.2. До приміщення суду із використанням спеціальних технічних засобів пропускаються:
     - працівники апарату господарського суду - за пред'явленням службового посвідчення;
     - працівники правоохоронних органів, фельд'єгерської служби, спеціального зв'язку - за пред'явленням службового посвідчення;
     - особи, які беруть участь у розгляді справ - за списком суду або при пред'явленні ухвали суду та документа, який засвідчує особу; особи, що прибули на відкриті судові засідання - за пред'явленням документа, який засвідчує особу;
     - особи, які прибули на прийом до керівництва суду – за пред'явленням документа, який засвідчує особу;
     - особи, які прибули до суду для особистого подання документів – проводяться до канцелярії суду працівником судової міліції;
     - працівники засобів масової інформації - за пред'явленням службового посвідчення, що засвідчує особу;
     - практиканти, стажисти та інші особи, які залучаються до тимчасового виконання робіт у приміщенні суду - згідно зі списком, затвердженим керівником апарату суду, після пред'явлення документа, який засвідчує особу;
     - в інших випадках пропуск осіб здійснюється за дозволом голови суду, його заступника або керівника апарату суду.
     2.3. Учасники судового процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби.
     2.4. Проведення в залі судового засідання фото - і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання здійснюється за рішенням суду /стаття 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» /.
     2.5. Пропуск осіб у приміщення суду здійснюється в робочі дні згідно зі встановленим у суді розпорядком роботи. З 18.00 до 8.00 год. пропуск осіб до приміщень суду заборонено.
     У виключних випадках /дозволяється перебування у приміщенні суду в службових цілях після 18 години і не пізніше 21 години, та у неробочі дні з 8 години до 18 години/ лише за мотивованою заявою працівника та на підставі розпорядження керівника апарату .
     2.6. До приміщення господарського суду із вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозоточивої чи дратівної дії, пропускаються працівники правоохоронних органів та фельд'єгерської служби під час виконання ними службових обов'язків, працівники суду при пред'явленні дозволу на право носіння такої зброї.
     2.7. Медичний персонал служби швидкої медичної допомоги, працівники пожежної та аварійної служб пропускаються у приміщення суду після відповідного запису в журналі відвідувачів.
     2.8. У разі аварій, виходу з ладу технічних комунікацій працівники судової міліції пропускають на територію робітників відповідних міських ремонтних служб із занесенням їх прізвищ і часу роботи в журнал відвідувачів та негайно повідомляють голову апеляційного суду, або керівника апарату, чергового (відповідального) по підрозділу судової міліції.
     2.9. Пропуск осіб, перебування їх у приміщенні суду з метою проведення планових ремонтних чи будь-яких інших робіт здійснюється у супроводі відповідального працівника суду.
3. Порядок в'їзду (виїзду) транспортних засобів на територію суду
     3.1. В'їзд транспортних засобів на територію суду здійснюється через пункт пропуску транспортних засобів, обладнаний технічними засобами контролю та зв'язку.
     Про що робиться запис у журналі в'їзду (виїзду) транспортних засобів.
     3.2.В'їзд на територію суду дозволяється:
     - транспортним засобам за списком, затвердженим керівником апарату суду;
     - транспортним засобам, на яких здійснюються спеціальні заходи забезпечення безпеки: транспортним засобам служб швидкої медичної допомоги, пожежної та аварійної за викликом та у супроводі і під контролем працівників судової міліції, які здійснюють пропуск осіб у приміщення суду.
     3.3. Вхід (вихід) осіб через пункти пропуску транспортних засобів на територію (з території) суду забороняється.
4.Обмеження щодо пропуску осіб до приміщень господарського суду
     4.1. Забороняється пропуск осіб до приміщень суду:
     - у стані сп'яніння, що ображає людську гідність і громадську мораль (алкогольного чи наркотичного);
     - з тваринами;
     - з легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами;
     - з колюче-ріжучими предметами;
     - з валізами, господарськими сумками, пакетами, розмір яких перевищує 45 х 35 х 15 см.
     4.2. Під час проведення закритих судових засідань пропуск осіб до залу судового засідання обмежується постановленою мотивованою ухвалою суду.