flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Виправлення описок та арифметичних помилок у тексті судового рішення

09 лютого 2022, 11:10

До Великої Палати Верховного Суду у серпні 2021 року надійшла заява Приватного акціонерного товариства «Агро-Продукт» (далі - ПрАТ «Агро-Продукт») про виправлення описки у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.05.2020.

У поданій заяві ПрАТ «Агро-Продукт» зазначає, що у вступній частині постанови Великої Палати Верховного Суду від 12.05.2020 у цій справі допущено описку, оскільки відповідачем-2 вказано Закрите акціонерне товариство «Агропродукт», тоді як правильна його назва згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є Приватне акціонерне товариство «Агро-Продукт».

Розглянувши заяву ПрАТ «Агро-Продукт» та перевіривши матеріали справи, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про відсутність підстав для її задоволення, з огляду на таке.

За  частинами першою, другою статті 243 ГПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Правила цієї статті передбачають можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки. При цьому опискою визнається помилка, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, які мають вплив на зміст судового рішення та його виконання. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат і строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання. Аналогічний висновок викладено в ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 27.05.2020 у справі № 904/10956/16.

При цьому, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не вправі змінювати зміст, суть судового рішення незалежно від його юридичного значення чи зовнішнього оцінного сприйняття (розуміння).

Як видно із судових рішень у цій справі, суди встановили, що відповідач-2 Закрите акціонерне товариство «Агропродукт» змінило назву на Приватне акціонерне товариство «Агро-Продукт», що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

На час звернення із позовом у цій справі Приватне акціонерне товариство «Агро-Продукт» мало назву Закрите акціонерне товариство «Агропродукт», тому зазначення цієї назви у вступній частині судового рішення не може вважатися опискою та не потребує внесення виправлення у це судове рішення.

Повний текст ухвали ВП ВС від 11.01.2022 у справі № 921/730/13-г/3  за посиланням:  https://reyestr.court.gov.ua/Review/102551402

 

 

Прессекретар