Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Одне з центральних місць у системі міжнародних нормативних актів, покликаних своїм існуванням та практичним застосуванням утверджувати глобальні цінності демократичного суспільства, займає Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.
Згідно з приписами статті 6 цієї Конвенції основоположним елементом права на справедливий суд визначено саме незалежність суду без будь-якого стороннього впливу.
Конституцією України гарантовано незалежність і недоторканність суддів та встановлено, що судді при здійсненні правосуддя незалежні й підкоряються лише закону, а вплив на них у будь-який спосіб забороняється (статті 126 та 129).
Статтею 140 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що судді, члени їхніх сімей та їхнє майно перебувають під особливим захистом держави.
Реалізація зазначених правових гарантій здійснення правосуддя є необхідною передумовою належного виконання судом своїх конституційних функцій із забезпечення дії принципу верховенства права, захисту прав і свобод людини та громадянина, утвердження яких є головним обов’язком держави.
Так, зборами суддів господарського суду Житомирської області 17 березня 2017 визнано неприпустимим здійснення тиску на дії суддів та в роботу господарського суду, зокрема, у діяльність судді Машевської Оксани Петрівни щодо здійснення нею правосуддя по справі №906/994/16 та розповсюдження неправдивої інформації.
З метою недопущення подібних випадків зборами суддів прийнято рішення про звернення до правоохоронних органів щодо перевірки інформації розміщеної в мережі Інтернет, притягнення винних осіб до відповідальності.
Прес-секретар